Bucket list ke stažení

Bucket list: seznam snů

X-CHALLENGE

Připravili jsme pro tebe inspiraci k tvorbě Bucket listu. Jinak řečeno seznamu všeho, co bys chtěl zažít, dokázat nebo po sobě zanechat během času, který máš na tomhle světě.

Jednotlivé kategorie vnímej jenom jako vodítko. Nic se nestane, když nevyplníš všechny. Důležité je ale zastavit se a zamyslet se nad nimi.

STÁHNOUT BUCKET LIST

Pokud už teď znáš některé svoje sny, samotné přemýšlení nad tím, do které kategorie je zařadíš, ti může pomoct si uvědomit, co na daném snu je pro tebe nejdůležitější.

Je úplně normální vize přehodnocovat a některé časem klidně úplně přeformulovat nebo smazat. V životě se ti budou měnit priority i postoje.

Ptej se proč

Nejdůležitější je ale ptát se PROČ. Proč bys zrovna tohle chtěl? Opravdu je to tvůj cíl? Nedostala ti ho do hlavy výchova nebo třeba reklama?

Jedině tak se nebudeš hnát za něčím, co ti není vlastní. Najdeš svoji opravdovou cestu a budeš mít čas a energii se soustředit na to opravdu důležité.

Jak se svým bucket listem zdravě pracovat?

 • dej tomu čas
 • nepřeceňuj očekávání – není potřeba stihnout všechno hned
 • nepodceňuj vize v dlouhodobém horizontu
 • inspiruj se od ostatních
 • mluv o svých snech – pomůže ti je to formulovat a nikdy nevíš, kdy narazíš na člověka, který ti se splněním může pomoct
 • neboj se cíle přehodnocovat, lpět na něčem, co sis napsal před 10 lety, ničemu nepomůže 🙂
 • zeptej se u každého cíle 5x proč
 • vnímej Bucket list jako vodítko toho, jak jdeš životem a příležitost si svoje sny přiznat a vracet se k nim z každodenní rutiny

A teď už je to celé na tobě. Dej tomu čas, zamysli se a užij si svoji cestu. A nezapomeň: Dokážeš víc, než si myslíš! 🙂

STÁHNOUT BUCKET LIST

Mrkni i na video o bucket listu a cestě k sobě

Jak si splnit své sny a cíle díky bucket listu

Letní akci už všichni určitě dobře znáte. Chtěli jsme vás ale vidět víckrát, než jen jednou do roka, a tak jsme se pustili do organizace mnohem více akcí jako jsou weekendovky nebo @X-Challenge: podzimní akce, která je právě v plném proudu a my vám z ní sdílíme to nejlepší. Není vám jasné, o čem akce je? Pojďme si to vysvětlit. 🙂X-Challenge podzimní akce je o tom, že v dobré partě dokážeš víc, než si myslíš. Všichni máme nějaké sny, které odkládáme na "někdy", často ze strachu nebo protože nevíme, jak si je splnit. A právě s tím má podzimní akce pomoct. 🦄Během 1. – 3. 11. proběhl přípravný víkend, kde jsme účastníky naučili, jak si sestavit svůj Bucket list (seznam snů a cílů) a jak pracovat se svými zdroji, aby si své sny dokázali splnit. Také jsme je dali dokupy s fajn partou lidí, která si vzájemně pomůže své sny a cíle splnit během realizace. Realizace probíhá během 6. – 10. 11. a týmy vyrazily kamkoliv po ČR nebo Evropě, kde každý člen týmu plní pět svých položek a pomáhá všem ostatním splnit si ty své. Během toho jim dáváme denní výzvy, aby se u toho dobře bavili a naučili se lépe spolupracovat.Zaujalo vás to a zajímá vás, jak si plnit své sny? A jak vůbec poznat, že daný zážitek či věc skutečně chceme? 😎Mrkněte záznam livestreamu, kde se s vámi Miky a Matouš podělí o pár tipů, jak pracovat s bucket listem.Přidají i pár osobních zkušeností a vlastních snů, kterých by časem chtěli dosáhnout. Od toho, naučit se hvízdat, až po cestu na Antarktidu. Jo, a do vesmíru. 👩🏼‍🚀

Zveřejnil(a) X-Challenge dne Pátek 8. listopadu 2019

O čem je X-Challenge?

V X-Challenge pomáháme lidem najít svou vlastní cestu a víc důvěřovat sobě a ostatním lidem. Udělat těch pár prvních důležitých kroků k životě podle sebe. A k tomu dáváme dohromady stejně naladěné lidi, kteří se vzájemně podpoří.

Podzimní X-Challenge – akce, kde si lidi plní sny

Nejlíp to funguje v praxi skrze silné zážitky. Jedním takovým je Podzimní X-Challenge, kde si účastníci začnou plnit svoje sny a pomáhají si k tomu navzájem. Nejdřív jim během víkendu pomůžeme zaměřit se na svoje životní směřování a sny. Sestaví si svůj Bucket list – přesně takový, který si můžeš stáhnout tady. V následujících pěti dnech pak mají v pětičlenných družstvech vcelku jednoduchý úkol: Vzájemně si vypomoct udělat první krok a splnit každému z týmu první položku Bucket listu.

Příští Podzimní X-Challenge se koná 18. – 26. 9. 2020. Víc info průběžně najdeš ve FB eventu.

Do té doby ale proběhne kupa dalších akcí, kde poznáš lidi, kteří svět vnímají podobně jako ty. Ať už tě láká přežití v přírodě, trénink mluvení v rádiu nebo třeba stopování po Evropě, naučíš se pracovat na sobě tam, kde ti to dává největší smysl. Kde nás potkáš?

Nejbližší X-Challenge akce

Jarní X-Challenge

Dobrodružství, které máš za barákem!

 • 6 dní v ČR a blízkém okolí
 • alespoň 100 kilometrů pěšky
 • celou dobu jen s věcmi, které si zabalíš dopředu
 • výzvy v přírodě i na vesnici
 • společný oheň na čarodky
CHCI VÍC INFO

Letní X-Challenge

10 dní zážitků a dobrodružství po celé Evropě.

 • 100 checkpointů od Gibraltaru po Istanbul
 • maximálně 2500 Kč na osobu
 • dvoučlenné týmy
 • nespočet výzev jako pozvat milionáře na pivo či stopnout si letadlo
CHCI VÍC INFO

Weekendovky

Víkendové skautské akce pro dospělý.

 • budeš se bavit a hrát si
 • zažiješ i náročné situace a poznáš sám sebe
 • potkáš skvělou partu podobně naladěných lidí
 • odpočineš si od města a zažiješ skvělé dobrodružství
CHCI NA WEEKENDOVKU
2020-01-06T19:52:56+01:00