Karanténa 2.0

Když už, tak pořádně!

Zažij 14 dní plných výzev, sebepřekonání a mikrodobrodružství
aneb jak nejlépe naložit s časem, který máme.

8. – 21. března 2021

Zažij 14 dní plných výzev, sebepřekonání a mikrodobrodružství
aneb jak nejlépe naložit s časem, který máme.

8. – 21. března 2021

REGISTRUJ SE

Nejlepších 14 karantény v životě

„Byl jsi někdy zavřenej, dědečku?” ptá se Amálka. „Dvakrát, Amálko, dvakrát. Podruhé to bylo v roce 2021 a to ti povím, haha, to bylo to nejlepší, co se mi mohlo stát! Víš, protože to jsem dělal takovou výzvu od X-Challenge (…)”

Víme, je to trochu klišé, ale čas máme všichni jenom jeden – a nevíme, kdy vyprchá. Memento mori. Buď tyhle následující týdny strávíme stěžováním si na vládu, nicneděláním, kynutím, blbou náladou a myšlenkama na to, co se všechno kazí, a jak bude jenom hůř… nebo to úplně otočíme! Vezmeme situaci do vlastních rukou a uděláme z ní filmovej příběh.

Který příběh je bližší tvému srdci?

O době korony snad jednou budeme vyprávět našim dětem jako o životní události, kterou si nedokážou představit, stejně jako my dobu našich rodičů a prarodičů. Když se tě pak vnouče zeptá, co si během tohoto času dělal, co budeš chtít odpovědět?

„Viděl jsem pár nových seriálů a čekal, co se stane. Prostě jsem se to snažil nějak přežít”, nebo se jako vzorovej prarodič usadíš pohodlně do křesla a s jiskrou v oku a šibalským úsměvem začneš vyprávět:

„Haha! To bylo období, to si představ! Nešlo jinak, tak jsem se s tím popral po svým. Nakonec mě ještě překvapilo, jak jsem si to užil. Poprvé v životě jsem zkusil takový věci, jako třeba obejít celý okres po obvodu. Pak jsem si taky postavil svoji saunu nebo poprvé od školy viděl park z koruny stromu.”

Co si vybereš ty?

REGISTRUJ SE

Jak bude akce probíhat?

Připravili jsme pro tebe paletu výzev, které ti přinesou radost, zážitky a sebepoznání v následujících týdnech.

Na Facebooku a Instagramu každý den zveřejníme výzvu dne, na kterou se zaměříme a budeme ji společně plnit. Všechny ostatní výzvy a inspiraci pak po celou dobu najdeš tady na stránkách X-Challenge.

Omezení? Sem s nimi!

Omezení můžou být nástrojem, jak projevit svoji svobodu a tvořivost. Právě omezení, neboli pravidla, jsou principem a nezbytností každé hry. Když můžeme cokoliv, je těžké se vydat konkrétním směrem. Pokud se nám ale pozornost zúží na malou plochu, způsob chování či pár konkrétních nástrojů, můžeme to využít a začít být kreativní. A kdo jiný než právě ty má možnost ukázat okolí, že se to všechno dá pojmout tvořivě a i v rámci omezení si můžeme život užít? 💪

Výzvy jsme připravili tak, aby ti pomohly kreativně přemýšlet nad vším, co během dne můžeš dělat, a co ti tvůj život a okolí přináší i za těchhle okolností.

Hodnocení a pořadí

Všechny výzvy děláš hlavně hlavně pro sebe, nikdo tě do ničeho nebude nutit. Svobodně se rozhodneš, jaké výzvy chceš plnit a čemu chceš věnovat svůj čas. Mezi námi je také hodně hecařů a zdravá soutěživost nám někdy pomáhá ze sebe dostat skutečně to nejlepší. Když nám na konci akce zadáš všechny své splněné výzvy, ukážeme ti, jak sis vedl v porovnání s ostatními a jaké je celkové pořadí.

Abychom se všichni průběžně motivovali, inspirovali a strhli pozitivní vlnu, sdílej splněné výzvy s hashtagem #karantena20.

Přidej se k nám a zažij nelepší karanténu v životě!

Registrací získáš 32 stran životních mouder v Průvodci challengera, přístup do uzavřené účastnické skupiny pro sdílení zážitků a možnost porovnat síly s ostatními.

Zdarma

REGISTROVAT DO KARANTÉNY 2.0

Bezpečnost a zodpovědnost

Naším cílem je přinést do svého života co nejvíce života, ale nikdy neomezovat a neohrožovat nikoho jiného. Přijetím výzvy přijímáš i zodpovědnost za sebe i svoje okolí. Snaž se svým chováním situaci nijak nezhoršovat a respektovat všechna opatření, byť si o některých z nich můžeš myslet své.

Naopak pokud možno hledej cesty, jak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují 🙏

Výzvy Karantény 2.0

VÝZVA DNE

Okresní přebor

Rok trvající karanténa nás takovým plíživým způsobem postupně paralyzuje a vede k lenivosti. Bodejť by tomu bylo jinak, když každou chvíli platí jiná opatření a jeden ani už neví, jestli vůbec ještě může sportovat 🤷🏻‍♂️

Každopádně! Dneska můžeme 🙏 A dneska svítí sluníčko.. to zní jako ideální podmínky na nějaký heroický sportovní výkon, co myslíš? 🔥🔥 Kdy naposled ses hecnul do něčeho fyzicky náročného a snažil sám sebe překonat? Jediný správný okamžík je právě teď, že? Tak se příprav! 

Cílem dnešní výzvy je po vlastních nohách ušlapat aspoň 42 km během celého dne. Čteš správně, to je starý dobrý maraton 💪

Dokážeš křížem krážem projít celý okres, nebo jej přejdeš po obvodu? Ať tak, či onak, hlavně to nevzdej! Překonej se a staň se maratoncem! Kdo muže říct, ze tohle dokázal během karantény? 😎

Pořádně se protáhni, přibal svačinu, zavaž tkaničky, pusť si motivační hymnu Rockyho a hurá do světa! (Teda, před barák ❤️)

Jo a pokud máš zdravotní, rodinný, nebo jiný důležitý překážky na celodenní šlapání, určitě tě to nezadrží doma, že? V takovým případě není potřeba se vzdávat výzvy a prostě vyrazit a nastav si svůj vlastní maraton podle svých pravidel a limitů.

Make Emil Zátopek proud again! 🏃🏻

VOLITELNÉ

Vzhůru do korun!

Jak dlouho už jsi neviděl svět z koruny stromu? Je to zdánlivě maličkost na pár minut, kterou si přeci můžeš nechat ujít a udržet si soudnost, ne? Když si ale u podobných maličkostí tohle řekneme každý den, postupně sice budeme mít spoustu soudnosti, ale taky už žádnou jiskru v oku.

Pro dnešek si dovol mít zase špinavou mikinu a odřená kolena a šup nahoru. Koukej si parádně užít jak výhled, tak pohledy kolemjdoucích.

Osobní děkovačka

Jo, doba není jednoduchá. Pro naději lepších zítřků je ale obzvlášť v náročných časech potřeba vidět a podpořit světlé výjimky. Buď jednou z nich a jako oproti stížnostem, nadávání nebo strachování se, se poděl o kus radosti. Jasně, netřeba jančit. Nemusíš být sluníčkář, stačí i základní lidská zdvořilost. Už jenom zvýrazněním toho správného zanecháváš pozitivní otisk.

Poděkuj známému, který přispěl na sbírku. Nebo i cizímu srdečně komentujícímu v jinak bouřlivé diskusi. Napiš kamarádce, která má za sebou několikátou dvanáctihodinovku v nemocnici a pošli jí v dopise čokoládu. Vynechme teď veřejné děkování všem zdravotníkům nebo obdobné – protentokrát oceň adresovaně jednoho konkrétního člověka.

Kolem dokola

Že jsme zavření a je to pruda? Že se nikam nepodíváme? Že jediný způsob, jak zachránit zdraví ve společnosti, je sedět na zadku? Ano i ne. Když už se potřebujeme vyhýbat lidem, co takhle si vzpomenout na Rychlé šípy nebo Hochy od Bobří řeky a proměnit to v dobrodružství? Co takhle objevovat a poznávat okolí, jako by to bylo poprvé? A co když to skutečně bude poprvé?

Už jsi někdy zkusil obejít tvoji obec přesně po obvodu? Viděl jsi opravdu všechna místa v okolí? Není náhodou ta nejlepší příležitost je objevit? Tak šup, plán na půldenní nebo i delší výlet je jasný. Poznej svoji obec ze všech úhlů a obejdi ji po obvodu!

Neočekávaný spanec

Jaká je to paráda mít svoje jisté. Teplou sprchu, večeři i postel. Být vděčný za tyhle zdánlivé drobnosti je jedním ze základů dlouhodobé spokojenosti. Když to ale zevšední, je přecijenom těžké až nemožné držet tuhle základní vděčnost v povědomí.

A tuplem v době, kdy k takovým jistotám máme přístup každý den a ještě z povinnosti. Pojď to změnit! Uvítej plížící se jaro, dej si domácí bezpečný podširák a přespi na zahradě nebo na balkóně.

Pokud nemáš, dej si aspoň miniverzi výzvy, vyskoč ze stereotypu a přespi na gauči, nebo na koberci ozdobeným spacákem a karimatkou. Pryč ze stereotypu!

Ručně psané psaní

Dopisy psané rukou patří do minulého století. Dneska máme přece e-mail, chat a videohovory, ne? Jenže text psaný rukou na papíře má pořád mnohem větší váhu. A i z jeho psaní můžeš udělat zážitek. Napiš někomu hezký dopis a pošli ho. Případně napiš alespoň delší hezký vzkaz kolegům v práci, rodině či spolubydlícím předej jim ho v obálce.

Neposeda

Sedim tady, sedim tam, sedim všude kam se podívám. Hlavně ale, že sedím. Taky jsi za poslední dobu zlenivěl a zpohodlněl? Máš svůj oblíbený gauč, židli nebo křeslo, na které už sis zvykl a těšíš se, až se v něm znovu uvelebíš? Inu, not anymore.

V dnešní výzvě smíš každou věc pro sednutí si využít jenom jednou. Áno, týká se to i tvého oblíbeného ušáka. Jakmile z něj jednou vstaneš, nevede k němu žádná cesta zpět 🙁 A áno, i celá podlaha se počítá za jednu věc. Prostě jednou a šmitec!

Kolik kreativních míst k sezení dokážeš ve svém bytě nebo v práci vymyslet? Za jak dlouho ti dojdou všechny možnosti a budeš nucen už jenom stát nebo ležet? Přejeme SEDsakramentsky krásný den!

Zase na cestách!

„Zpomal, vydechni a naciť okolí. Od zítřejšího východu slunce do toho následujícího se budeš pohybovat v okruhu pouhých 5 kilometrů. Využij čas na načerpání energie a užij si co nejhlubší poznání místního prostředí a lidí. Takže pokud ti nevyhovuje místo s pětikilometrovým okruhem, kde jsi teď, máš do východu slunce čas se přesunout.”

Takhle přesně zněla výzva z Letní X-Challenge 2019, která se konala po celé Evropě. Pravidla akcí, soutěží nebo her se ne vždycky musí výrazně lišit od podmínek, které nám nachystají okolnosti, tak si pojďme ten pocit z cestování a objevování zase připomenout ❤️

Představ si, že jsi jako cestovatel právě dorazil na místo, kde se teď nacházíš. Celý rok jsi o tomhle místě snil. Tvrdě si pracoval, šetřil každou kačku i vlastní dovolenou, zatímco kamarádi si užívali, a najednou jsi skutečně tady! Chápeš to? Konečně ses dočkal! A víš co? Je to tady ještě mnohonásobně lepší, než jak sis vysnil. Projdi se po ulicích a poznej jejich zákoutí, prohlédni si atypickou architekturu, poznej lokální biotop, pochop styl oblékání místních obyvatel, jejich preference v dopravě a výběru domácích mazlíčků.

Staň se objevitelem vlastního bydliště a připrav se na všechny budoucí příležitosti zapáleně vyprávět cizincům a kamarádům z jiného města o místě, kde žiješ!

Umělecká dvacítka

Vzpomínáš si na reklamu Apetito od Želetavy? „Samým blahem, jedním tahem, srdce z lásky málujuuu, protože já, protože já, protože já milujuuu. A miluju a maluju a miluju…“ Že tahle kultovní píseň nemá s výzvou pranic společného je docela pravda, jen jsme si na ní našimi kreativními pochody vzpomněli 😀

Už starej dobrej Karl říkával: „Umění je nejvyšší radostí, kterou člověk dává sám sobě“ Tak si té radosti dopřej pořádnou hrst! Je dost možná pravda, že umění není úplně pro každého – a pravděpodobně o tom po dnešku všichni budeme ještě víc přesvědčení. ALE tvoje subjektivní vnímání života a světa kolem je nedocenitelné – stejně jako ty! Jakákoliv jeho artikulace tedy může být fascinujícím zážitkem pro nás všechny, o to nás přeci nemůžeš připravit.

Tématem dnešního tvoření bude slovo „KARANTÉNA“ a na jeho ztvárnění budeš mít 20 min, neboli 1200 vteřin. Smyslem výzvy totiž není ukázat perfektní dílo, ale dovolit si projevit se, a pak tuhle nedokonalost s radostí pustit do světa! Bude to poezie, hudba, kresba, tanec nebo se to nebude podobat ničemu, co kdy světlo světa spatřilo?

Svobodu pelechům!

Jaká je to paráda mít svoje jisté. Teplou sprchu, večeři i postel. Být vděčný za tyhle zdánlivé drobnosti je jedním ze základů dlouhodobé spokojenosti. Když to ale zevšední, je přecijenom těžké až nemožné držet tuhle základní vděčnost v povědomí. A tuplem v době, kdy k takovým jistotám máme přístup každý den a ještě z povinnosti. Pojď to změnit!
Uvítej plížící se jaro, dej si domácí bezpečný podširák a přespi na zahradě nebo na balkóně. Pokud nemáš, dej si aspoň miniverzi výzvy, vyskoč ze stereotypu a přespi na gauči, nebo na koberci ozdobeným spacákem a karimatkou. Pryč ze stereotypu!

Na tvou duši, na psí uši, že bys šel spát ven, kdyby dneska nebyla předpověď deště? Tramping přeci neumřel – co stan, nebo improvizovaný balkónový přístřešek? Pokud dneska fakt není ten den, nevěš hlavu, dá se to pochopit. Pojď i tak zapojit kreativitu a dopřej svýmu proleželýmu pelechu jednu noc odpočinout.

Vzkaz cizákovi

Jenom si to představ. V tomhle roce jdeš dneska přesně popadesáté do práce. Aspoň teda pokud do ní fyzicky chodíš, ale to je teď vedlejší. Stojíš si tak na zastávce, aspoň na pidivteřinu zvedneš zrak od mobilu a všimneš si, že zpoza nástěnky jízdního řádu na tebe kouká přeložený papírek s nápisem „otevři mě“. V něm najdeš vzkaz, který ti prozáří den. Nevíš sice, kdo ho napsal, ale zahřálo tě u srdce, že na světě existují i další nesobecké dobré duše, kterým stojí za to dělat radost někomu úplně cizímu.

Zadání máš jasné. Dopřej podobný zážitek náhodnému cizákovi. Nemůžeš dopředu vědět, kdo ho rozbalí, ale někdo, kdo je ti zvědavostí aspoň trošku podobný, určitě. Nebo vzkaz napiš tak, aby nebylo potřeba se ho v rámci covidové nejistoty fyzicky rozbalovat. I tak ho ale vytvoř konkrétně a co nejosobitěji. Z kontextu by mělo být jasné, že je jenom pro toho jediného čtenáře, ke kterému se dostane. Tentokrát nic bez kontextu jako „usměj se“, ale třeba „(…) Díky, že sis mě přečetl. Vím, že se neznáme, jen mi přišlo, že by ti udělalo radost, když ti připomenu, že děláš v životě to nejlepší, co dovedeš. A to ještě pro naprosto úžasné lidi! Jo a krásně se směješ (…)“.

Klidně si třeba naproti přes ulici i počkej, ať můžeš pozorovat reakci, ale to není důležité. Podstatné je, že jsi věnoval radost té jedné duši. Vytvoř osobní hřejivý vzkaz cizímu kolemjdoucímu.

Cesta do pra(clo)věku

Co má pračlověk společného s tím dnešním?

Správně, skoro všechno! Jen se nám zmenšil mozek a naučili jsme se fungovat v bezpečných městských bublinách. To, že uvnitř těchhle bublin nemůžeme kontrolovat počasí, je jedna z mála skutečností, které živí naši pokoru vůči čemukoliv, co nás přesahuje.

Takže, člověče, vrať se dneska v čase o ten zlomek našeho vývoje a buď opět pračlověkem!

Jeskyni máš nejspíš zabydlenou, z té tě vyhánět nebudeme. Co takhle ale vyrazit na deštivou procházku bez deštníku? Stejně budeš celou dobu pár minut chůze od domova, tak máš jedinečnou záminku si zmoknutí dokonce bezpečně užít! Déšť nezměníš, tak si k němu najdi lepší vztah a raduj se například z toho, že krajina má vodu.

Připrav si pokrm jenom ze základních surovin, pokud můžeš, tak venku na ohni. Vyper si prádlo v rukách, běž pozdravit svého kamaráda k jeho domu osobně a jestli vlastníš pauzourek… víš, co máš dělat. Přidej všechny pračlověčiny, které tě napadnou.

Kromě pořizování záznamu a inspirace pro nás ostatní pračlověky se pokus vyhýbat všem moderním zabavovátkám a připomeň si, o kolik může být den delší. 🙂

Jak říkávali naši moudří předkové, „hatla hatla ghí!“

Rodinná pouta

Jak dobře znáš svou rodinu? <3 Jsou to nejbližší lidé v našich životech a strávili jsme společně dohromady dost možná více času, než kdy s někým kdy budeme. Postupem času naše konverzace ale zevšedňují – ptáme se na to, jak jsme se měli tento týden, jak to šlo v práci, co jsme dělali, a co se děje kolem koronaviru – teda, pokud to už nerozděluje rodinu jako politka 😀 Každopádně, jen zřídka se ptáme na důležitější otázky o našich životech, které můžeme sdílet, o příbězích, které jsme zažívaly.

Možná proto, že nás to ani nenapadlo, možná nevíme jak zažít, možná se to „nenosí“, protože se bojíme být zranitelní se ptát na takové otázky. Mějme ale na mysli a na srdci, že stejně, jako my tu nebudeme věčně, tak tu věčně nebude ani naše rodina.

Tak ať pak ničeho nelitujeme, dodej si odvahu a pojď si dnes udělat speciální den se svou rodinou! Projděte si společné vzpomínky z dětství, podívejte se na fotky a videokazety, vyprávějte si o vašich vzpomínkách nebo si vytvořte vlastní rodinný strom!
Čím lépe znáš svoji rodinu, tím více budeš znát sám sebe, a tím lépe dokážeš vychovávat zase své děti. Povídejte si tedy o věcech, díky kterým si budete blíž. A pokud rodinu nemáš u sebe, můžeš ji nebo blízkým přátelům zavolat – dnes už výzva „Návrat do pra(člo)věku“ přeci neplatí 🙂

Pro inspiraci jsme připravili několik otázek, na které se můžeš ptát, kdyby ti došli nápady:

– Co tě vždycky spolehlivě rozesměje?
– Čím ses chtěl stát, když jsi byl malý?
– Jaký jsi byl ve škole? Dělal sis snadno kamarády, nebo ses spíš styděl? Jak tě bavilo učení?
– Co jsi dělal, když jsi byl v mém věku?
– Pamatuješ na nějaký konkrétní okamžik, kdy sis uvědomil, že už nejsi dítě?
– Co máš na sobě nejradši? Čeho si na sobě vážíš?
– Čeho ses v životě nejvíce bál / bojíš?
– Na jaký okamžik vzpomínáš s hrdostí na sebe?
– Kdo byl tvoji inspirací, když jsi vyrůstal?
– Jaké největší dobrodružství jsi v životě zažil?
– Kdo byl první člověk mimo rodinu, kterému jsi řekl miluju tě? Pamatuješ si, jak ses cítil?
– Byl nějaký okamžik v tvém životě, kdy ses skutečně bál?
– Co ti nejvíce chybí z minulosti?
– Jaká je tvoje nejoblíbenější věc na tom být rodič?
– Vzpomínáš si na nějakou radu, kterou ti dali tvoji rodiče?
– Jakou jednu věc bys udělal jinak jako rodič?
– Je něco, čeho lituješ, na co ses nezeptal svých rodičů?
– Na co by sis přál býval udělat ještě více času ve svém životě?
– Kdybys měl možnost vrátit se v čase a něco změnit, co by to bylo?
– Je něco, na co ses ty mě vždycky chtěl / chtěla zeptat, ale nikdo neměl odvahu?

Praskni bublinu!

Koho může bavit balet? Koho thrash metal? Kdo se dívá na filmy z padesátých let? Kdo tráví čas počítačovými hrami a proč? Co za člověka sleduje romantický komedie? A kdo sakra volil…toho, koho volil? Ať se snažíme být sebeotevřenější, je přirozené poznávat svůj vlastní vkus, postoje a utvrzovat se v tom, kde je nám nejpohodlněji. A přesto se navíc občas nechat strhnout trendy.

Máme oblíbené filmy, hudební styl, názorovou, vědomostní, politickou, sociální či jakoukoliv jinou bublinu. Pojď dneska jednu z nich prasknout. Nemusí ti to být pohodlné, ale obohatí tě to, víc porozumíš ostatním a nakonec se ti může žít o kus snáze. A stejně tak ostatním s tebou. Dej šanci filmu, který by sis normálně nikdy nepustil. Otevři se mu a zkus na chvíli vypnout vnitřního kritika. Jaké je jeho publikum? Co se na něm lidem líbí?

Buď kreativní. To samé ale můžeš aplikovat na náročnější, ale mnohem přínosnější úrovni. Co takhle vést klidnou a konstruktivní debatu ve facebookové skupině úplně opačného politického spektra? Ale především – co takhle si postoje přiblížit osobněji přes videocall? Pojď ho domluvit. Jak moc odlišně se budou obě vaše strany chovat oproti diskusi v komentářích? Jak moc se změní vzájemné porozumění motivů druhé strany?

Stejně jako ty jsou to lidi, kteří jednají nejlíp, jak umí. Z jakých zkušeností vychází? Jaké problémy řeší? V čem se lišíte a co máte společného? Pokus se jim porozumět. Nemusíš zůstávat u politiky, stačí popřemýšlet nad jinými způsoby životního stylu nebo třeba stravování. Vstup zkrátka aspoň na hodinu do světa, ke kterému by ses jinak nedostal a najdi na něm něco pěkného nebo přínosného.

…jenže já mám ještě noc!

Vstávat a cvičit!

Měl bys cvičit, hýbat se, křepčit, tancovat, cokoliv. Jasně, to víme všichni, ale co když se mi prostě nechce? Co když mě pořád nic nenakoplo k tomu aspoň začít? A co takhle nečekat na impuls a vytvořit ho sám? Zapoj kreativitu, inspiruj ostatní a užij si cvičení různých cviků aspoň s 5 kusy domácího náčiní, které výrobce původně dost pravděpodobně nezamýšlel jako sportovní. Co všechno můžeš doma využít na cvičení? Futra na shyby, věže z knížek na kliky, židle jako stepy. Co dalšího vymyslíš?

A nezapomeň si u té příležitosti připomenout Boba a Bobka, žeano ❤

Slepej, hluchej a nepoužitelnej

Každý jeden z nás máme nějaké stránky, na které jsme hrdí, a jiné, které považujeme za slabost. Jen si vzpomeň na pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Silnosti i slabosti zároveň. Vše záleží na úhlu pohledu a naší dovednosti ohýbat realitu. O čem že to mluvíme? Tak poslouchej: Dnes se z tebe stane superhrdina!

V následujících třech hodinách si nejprve první hodinu zavaž oči jako Slepý (Blindman), abys nic neviděl. Podívej se na svět a do svého nitra jinýma očima, než běžně používáš, abys spatřil, co obvykle nevidíš. Slepý o sobě tvrdí, že je nejlepší tanečník. Jakmile na chvíli oslepne, mění se na krále parketu. Zjisti, jestli je to pravda! Co dalšího umí jenom Slepý?
Na druhou hodinu si rozvaž oči, ale zašpuntuj uši, abys nic neslyšel. Stane se z tebe Hluchý (Deafman). Jak zní svět venku a vevnitř bez toho, aniž bys jej poslouchal svýma ušima? Hluchý o sobě tvrdí, že jakmile si zašpuntuje uši, jeho hlas se promění v nebeský zvon a zpěv je pohlazením po duši. Co vše dalšího přinese tobě a okolí, když nic neuslyšíš?

Třetí hodinu se pak zbav všech smyslů, co to půjde. Bude z tebe Nepoužitelný (Useless Man)! Nejvyšší vývojové stádium předchozích superhrdinů. Zavaž si oči, dej si špunty do uší, ničeho se nedotýkej, neochutnávej, nepij, úplně se smyslově deprivuj. Uslyšíš svůj vnitřní hlas jako Buddha Man? Zbystří se ti přemýšlení jako Hawking Man? Zvládneš úplně vše a staneš se pravým a legendárním Nepoužitelným?

Dnes jsme ti superschopnosti přidělili my, ale nezapomínej, že i ty máš ty své vlastní, které jsou jedinečné. Třeba si jich budeš po dnešku více vědom a těšíme se, až nás jimi příště překvapíš.

Uličnický umělec

Udělej svět kolem sebe zas trochu hezčí. Pro sebe i pro ostatní. Dej průchod svému talentu! Na streetart nemusíš být top světový umělec. Najdi si svou vlastní cestu, skrz kterou můžeš kolemjdoucím vykouzlit úsměv na tváři, nebo je dovést k zamyšlení. Klidně jen zkrášli výhled z okna sobě nebo ostatním. Zasaď květiny před dům. Nebo ukliď místo, kolem kterého chodíš a přijde ti škaredé, když zrovna nebude nálada tvořit.

A jak takový výsledek může vypadat? Inspiruj se třeba v následujících zákoutích internetové moudrosti:
https://pinterest.com/pin/408068416238015771/
https://pinterest.com/pin/408772103648171684/
https://pinterest.com/magicaldaydream/street-art-inspiration/

Další výzvy budeme postupně přidávat. Pokud máš sám nápad na boží výzvu, která by neměla chybět, dej nám vědět!

Co je X-Challenge

X-Challenge

V X-Challenge jsme parta kamarádů na stejné vlně. Pořádáme dobrodružné akce a výzvy, díky kterým vznikají příběhy na celý život. Spojujeme lidi, kteří si vzájemně mají co říct. Podporují se v odvaze, laskavosti a důvěře v sebe i v ostatní.

Rozhodli jsme se předávat naše zkušenosti z cest po světě i z podnikání nebo třeba ze skauta. Nechceme ale nikomu říkat, co má dělat. Chceme, aby sis všechno prožil sám a tvořil svoje vlastní zkušenosti a příběhy.

Abychom ti k tomu trošku dopomohli a dodali inspiraci, tvoříme výzvy, které většinou vychází z našich vlastních zážitků. Hledáme a vybíráme takové, které tě můžou naučit něco o sobě, i životě i o ostatních a o tom, jak za svůj život i okolí převzít zodpovědnost. Ideálně tak, abys byl sám sobě inspirací, že když se hecneš, dokážeš mnohem víc, než si myslíš. Zkrátka hledáme cesty, jak prožít co nejsmysluplnější život, a pomáháme ostatním najít ty jejich.

V X-Challenge jsme parta kamarádů na stejné vlně. Pořádáme dobrodružné akce a výzvy, díky kterým vznikají příběhy na celý život. Spojujeme lidi, kteří si vzájemně mají co říct. Podporují se v odvaze, laskavosti a důvěře v sebe i v ostatní.

Rozhodli jsme se předávat naše zkušenosti z cest po světě i z podnikání nebo třeba ze skauta. Nechceme ale nikomu říkat, co má dělat. Chceme, aby sis všechno prožil sám a tvořil svoje vlastní zkušenosti a příběhy.

Abychom ti k tomu trošku dopomohli a dodali inspiraci, tvoříme výzvy, které většinou vychází z našich vlastních zážitků. Hledáme a vybíráme takové, které tě můžou naučit něco o sobě, i životě i o ostatních a o tom, jak za svůj život i okolí převzít zodpovědnost. Ideálně tak, abys byl sám sobě inspirací, že když se hecneš, dokážeš mnohem víc, než si myslíš. Zkrátka hledáme cesty, jak prožít co nejsmysluplnější život, a pomáháme ostatním najít ty jejich.

REGISTRUJ SE