Objev Česko v zimě na jaře

Dobrodružství, které máš za barákem

Navštiv aspoň 7 krajů ČR, zvládni ujít aspoň 100 km pěšky a překonej se u plnění výzev.

21. dubna – 11. května 2021

Navštiv aspoň 7 krajů ČR, zvládni ujít aspoň 100 km pěšky a překonej se u plnění výzev.

21. 4. – 11. 5. 2021

REGISTRUJ SE

V lednu jsme spustili akci Objev Česko v zimě, kterou jsme chtěli ukázat, že i přes opatření a zimu venku si tohle období můžeme skvěle užít. A to se taky dařilo! Do chvíle, kdy nás zavřeli doma. Protože by ale byla veliká škoda akci jen tak nechat být, rozhodli jsem se jí rozepnout zimní kabát, oklepat od sněhu a připravit i do jarních podmínek.

A tak je tady. Objev Česko na jaře – „úplně” nový název, upravený princip, výzvy i pravidla. Chceme vám skrz ní pomoct pořádně si vyvětrat hlavu a hlavně zas zažít pořádné dobrodružství. Hardcore zimním fanouškům pak doporučujeme vyrazit na hory, kde se letos zima plánuje vzdát tipujeme nejdřív koncem prázdnin.

Miky, Matouš a Oliver

Krásy i pestrost Česka

Procestovali jsme přes 50 zemí, stejně se ale nejraději vracíme do naší krásné domoviny. Chceme ti ukázat ta nejhezčí místa i neuvěřitelnou pestrost, kterou naše země nabízí.

Cestu ti v duchu X-Challenge obohatíme volitelnými výzvami jako postavit si indiánskou saunu, uvařit si na ohni a přespat ve vlastním přístřešku, nebo dát si půst. Zažiješ dobrodružství, které tě posune v životě, a u toho budeš moct zanechat pozitivní stopu v okolí.

100 km pěšky a čas venku

Máš 3 týdny na to, navštívit aspoň 7 krajů Česka.

Cílem je ujít aspoň 100 km pěšky a zároveň strávit co nejvíc času venku, aby sis celé to dobrodružství užil pořádně. Je na tobě, které kilometry si započítáš. Jestli jen celodenní výpravy do přírody, nebo i každodenní procházky a objevování okolí svého města.

Důležité za nás je, abys dal času mimo domov co největší hodnotu.

REGISTRUJ SE

Poznej sám sebe

V X-Challenge spojujeme lidi, kteří se podporují v odvaze, laskavosti a důvěře v sebe i v ostatní. Cesty a dobrodružství jsou na téhle cestě náš velký spojenec.

Nech si ale i čas pro zklidnění. Věnuj v tichu lesa energii tomu, jaký by ses chtěl vrátit zpět. Během celé akce dostaneš od nás náměty a otázky k hlubšímu zamyšlení pro sebe i pro vzájemné poznání s tvými parťáky.

Zapoj srdce, ale i hlavu

Chceme tě přibrat do party a postavit se za tebe, kdykoli bude třeba. Proto ale pomoz ty nám tím, že budeš vystupovat reprezentativně. Místo odhazování odpadků jich raději pytel nasbírej. Do hor ani do lesa nikdy nechoď bez pokory a obezřetnosti. Připrav se fyzicky, se správným vybavením a dávej pozor na předpovědi počasí.

Pečuj o přírodu pro budoucí generace a dodržuj všechna zákonná opatření ochraňující přírodu i tebe.

Důkaz místo slibů

Svoji cestu nezapomeň dokumentovat. Po registraci se přidáš do účastnické skupiny, kde můžeš svými fotkami inspirovat ostatní a případně přibrat parťáky na další výlet.

Abychom měli průběžně přehled a mohli ti vše uznat, nasdílej z každého navštíveného kraje aspoň jednu fotku do feedu na svém Instagramu s hashtagem #objevcesko. Jestli Instagram nemáš, můžeš nám fotky posílat průběžně na mail.

Nejhezčí fotky a nejlepší zážitky pak budeme sdílet i na Instagramu X-Challenge.

Registruj se a Objev Česko

Po skončení akce tě kromě spousty zážitků čeká vyhodnocení a vstupenka na letní X‑Challenge fesťák.
Pro vítěze pak máme odměny od partnerů.

490 Kč 250 Kč

VYRAZ NA OBJEV ČESKO 2021

Co všechno registrací získáš?

 • přístup k výzvám a jejich vyhodnocení
 • tipy na zajímavá a neobvyklá místa ve všech krajích
 • vstupenku na X-Challenge Fesťák 14. 8. 2021
 • Průvodce Challengera
 • bonusové odměny
 • členství v komunitě X-Challenge na rok 2021
 • přístup k výzvám a jejich vyhodnocení
 • tipy na zajímavá a neobvyklá místa ve všech krajích
 • vstupenku na X-Challenge Fesťák 14. 8. 2021
 • Průvodce Challengera
 • bonusové odměny
 • členství v komunitě X-Challenge na rok 2021 a přednostní informace o akcích i neformálních setkáních

„Jestli chcete jít rychle, běžte sami. Jestli chcete dojít daleko, běžte s někým.”

Přísloví, které provází všechny aktivity X‑Challenge. Parťáka můžeš najít jak v X-Challenge seznamce, tak potkat nové lidi přímo na cestě. V účastnické skupině se dočkáš vzájemné podpory a můžeš inspirovat ostatní plněním výzev.

Registraci máš ale sám na sebe a je na tobě, kdy v termínu od 21. 4. 2021 do 11. 5. 2021 strávíš čas na cestách a navštívíš vybraných (aspoň) 7 krajů.

Odměny pro dobrodruhy

V X‑Challenge budeme tvůj postup a jeho sdílení pečlivě sledovat. Dobrodruzi a objevitelé, kteří nás nejvíce osloví svým přístupem k plánování cest, plněním výzev i sdíleným obsahem, si zaslouží speciální ocenění. Vítěze vyhlásíme nejpozději 2 týdny po skončení výzvy.

Partneři

Pod 7 kilo

Máš dotazy?

Doufáme, že do přírody nás pustí kdykoliv. Pokud to ale bude nezbytně nutné, prodloužíme termín ukončení výzvy.

Dodržuj prosím platná vládní opatření a zkus se i při plnění výzev a venku chovat o to zodpovědněji.

To je na tobě a tvojí kreativitě. Sami bychom si například určitě neuznali Středočeský kraj jen proto, že jím projíždíme například z Prahy na Sněžku.

Registruješ se na webu x-challenge.cz/objev-cesko-jaro/. Pokud ses o akci dozvěděl až po startu, můžeš se přidat a zaregistrovat i později. Konec akce je ale pro všechny stejný: 11. 5. 2021.

Uhrazením registračního poplatku souhlasíš s pravidly a registrace je od toho momentu platná.

V téhle terminologii bychom řekli, že je to výzva se závodními prvky. U žádné z akcí X-Challenge nejde o to vyhrát a tady to z podstaty ani nejde. Jsou ale vlastnosti, které chceme ve společnosti rozvíjet a které bychom rádi zpětně ocenili u týmů, které nás na svojí cestě zaujmou nejvíc. Čeho si všímáme a ceníme nejvíc? Mimo jiné samozřejmě poctivosti, laskavosti a odvahy si prodloužit a zpestřit cestu. Schopnosti inspirovat ostatní a samozřejmě kreativního plnění výzev akce.

Do akce Objev Česko na jaře se zapojuješ hlavně kvůli sobě samému. Předpokládáme, že na sebe chceš být při pohledu do zrcadla hrdý díky silným zážitků a sebepřekonání. Pokud bys je neprožil, oklamal bys hlavně sám sebe.

Ocenění budeme udělovat týmům v rámci hodnot, kterých si ceníme nejvíce, na základě vyhodnocení důkazů, které k nám dorazí. A to se zapojením několikaletých zkušeností s nejvyšším možným důrazem na férovost vůči všem. Výzvy jsou volitelné, proto si stanov svoji vlastní laťku a snaž se překonat především sám sebe. Víc k tomuto tématu najdeš mimo jiné v bodě 9 Etického kodexu X-Challenge.

Za bernou minci bereme vše, co uvidíme pod hashtagem #objevcesko, a poctivě vyplněný závěrečný formulář.

Principem akce je hlavně objevovat nová místa a sbírat nové zážitky. Odpověď tedy asi tušíš.

Pokud ale vyrazíš na některý z výletů v duchu akce s někým, kdo už je registrovaný, a rozhodneš se následně do akce taky zapojit, určitě si „výlet před registrací” započítej.

Za akcí stojí tým X-Challenge. Naším cílem je spojovat lidi, kteří se podporují v odvaze, laskavosti a důvěře v sebe i v ostatní. Proto už od roku 2014 pořádáme dobrodružné akce a výzvy. Mimo společné zážitky propojujeme podobně smýšlející lidi i na sítích a v našich dalších projektech.

REGISTRUJ SE