Pravidla akce Objev Česko v zimě na jaře 2021

 1. Buď fér
  Věř ostatním a sám jednej tak, aby se dalo věřit tobě. Hlavním cílem a největší odměnou je cesta a zážitek jako takový. Zpětné hodnocení ber jenom jako vodítko a příležitost k vzájemné inspiraci.
 2. Na vlastní triko
  Objev Česko v zimě trvá od 30. 1. 2021 do 11. 5. 2021. Po celou dobu jednáš na vlastní nebezpečí. Registrací se zavazuješ k tomu, že budeš dodržovat pravidla, obchodní podmínky a hlavně etický kodex a budeš jednat tak, abys neohrožoval sebe ani ostatní. Máš plnou svobodu a tedy plnou zodpovědnost za svoje jednání.
  Tvojí výzvou i cílem jsou venkovní aktivity včetně treků v horách v zimním období. Podle toho se pečlivě připrav fyzicky i psychicky, za žádných okolností nepodceňuj předpověď počasí, vezmi si odpovídající vybavení a nezlob 😉
 3. 100 km pěšky a 7 krajů
  O číslech je to až na posledním místě, ale chceme, aby měli všichni podobná měřítka toho, že celou výzvu absolvovali a splnili. Cílem je strávit co nejvíc času venku, původní pravidlo v rámci Objev Česko v zimě bylo aspoň 100 hodin venku. Pro jarní verzi však platí podmínka aspoň 100 km pěšky. To, že máš navštívit aspoň 7 krajů, platí. Je na tobě, jestli jedním z nich bude tvůj kraj a jestli si do stovky kilometrů započítáš třeba i vycházky kolem tvého domu. Je to tvůj vlastní cenný čas. Takže pokud plánuješ krátké procházky počítat, dej si sám pro sebe záležet, abys jim dal co největší hodnotu jako součásti dobrodružství. Zkrátka platí, že cesta je cíl.
 4. Nemusíš nic. Stačí dojít do cíle.
  Akci si užij naplno svým vlastním tempem. Všechny výzvy jsou volitelné včetně samotného principu akce. Pokud se ti z nějakého důvodu například nepovede navštívit všechny kraje, věz, že bude možnost jindy. Abychom měli průběžně přehled a mohli ti vše uznat, nasdílej z každého navštíveného kraje aspoň jednu fotku do feedu na svém Instagramu s hashtagem #objevcesko. Za každé storíčko pak budeme rádi, většinu jich sdílíme i k nám, tak nezapomeň zmínit @xchallengecz. Pokud Instagram nemáš, můžeš fotky průběžně posílat na mail objevcesko@x-challenge.cz. Kromě toho je pak jedinou podmínkou pro vyhodnocení do 17. 5. 20:00 vyplnit krátký reportovací formulář, který ti přijde do e-mailu a najdeš ho i ve svém profilu na webu. Pokud to nestihneš, bohužel to na závěrečné ohodnocení nebude, ale nadále jsi členem komunity i účastnické skupiny X-Challenge a máš nárok na vstup na letní X-Challenge fesťák.
 5. Zapoj srdce, ale i hlavu
  Chceme tě přibrat do party a postavit se za tebe, kdykoli bude třeba. Proto ale pomoz ty nám tím, že budeš vystupovat reprezentativně. Místo odhazování odpadků jich raději pytel nasbírej. Do přírody nikdy nechoď bez pokory a obezřetnosti. Připrav se fyzicky, se správným vybavením a dávej pozor na předpovědi počasí. Pečuj o přírodu pro budoucí generace a dodržuj všechna zákonná opatření ochraňující přírodu i tebe.
 6. Lepší punk než auto
  Způsob dopravy je na tobě a v rámci pravidel není omezen. Za organizátory ale vřele doporučujeme udělat si dobrodružství i ze samotné cesty. Putování do neznáma je většinou silnější prožitek než okruh s návratem k autu, ale nijak ti to rozmlouvat nebudeme. Zvlášť, pokud výzvu plníš třeba s rodinou.
 7. Volitelné výzvy
  Celou akci okoření výzvy jako postav si indiánskou saunuuvař si na ohni, přespi ve vlastním přístřešku, nebo dej si půst.  Ber to jako cestu k nezapomenutelným zážitkům, ke kterým by ses jinak dost možná neodhodlal. Je vždy na tobě, do kterých výzev se pustíš, ale doporučujeme do toho jít naplno a s otevřenou myslí. Nezapomeň ale na ideál zanechat za sebou svět lepší než jak jsme ho našli. Proto všechny výzvy, které se rozhodneš plnit, zvládni v rámci zákonů, vyhlášek a hlavně bezpečnosti a svého nejlepšího morálního přesvědčení.
 8. Bodové ohodnocení výzev je předem definované organizátory X-Challenge. V hodnocení ale nehraje hlavní roli.
  V X-Challenge budeme tvůj postup a jeho sdílení pečlivě sledovat. Dobrodruzi a objevitelé, kteří nás nejvíce osloví svým přístupem k cestám, plněním výzev i sdíleným obsahem, si kromě těch s nejvíce body zaslouží speciální ocenění. Vítěze vyhlásíme nejpozději 2 týdny po skončení výzvy. Sami samozřejmě nedokážeme zhodnotit, jak moc jsi se překonal a jak náročná pro tebe výzva byla. Proto sice výzvy mají body, v hodnocení ale zdaleka nehrají hlavní roli. Sám pro sebe si hlavně zkus vždy uvědomit, co ti plnění výzvy dalo do života.
 9. Poděl se o cestu se světem!
  Během akce Objev Česko na jaře i po ní se neboj svoje zážitky a zkušenosti sdílet i na jakýchkoliv dalších sítích a inspirovat tak svoje kamarády i okolí k překonání sebe sama. Stejně tak můžeš pořádat veřejné přednášky inspirované zážitky z výzvy, rádi tvoji událost v rámci možností podpoříme například sdílením. Nezapomeň ale, že X-Challenge má svoji ochrannou známku a je pro nás všechny důležité, že v souvislosti s akcí nešíříš nemorální, nezákonné nebo jiné nevhodné bláboly, které by mohly dobré jméno X-Challenge poškodit. Než se do sdílení pustíš, raději si prosím ještě jednou projdi morální kodex. Registrací do výzvy prohlašuješ, že na veřejných komunikačních kanálech nebo na akcích nebudeš poškozovat dobré jméno X-Challenge ani partnerů. Díky, hombre.
 10. Tvůj příběh sdílíme na stránky, média a sociální sítě.
  Přihlášením do výzvy nám dáváš souhlas nakládat s fotkami, videi a texty podle našich chutí (samozřejmě v rámci morálky a zákonů) a možnost je pro tvou slávu poskytnout médiím a našim partnerům. Nemusíš se bát, ty nejošklivější fotky mažeme. Pokud nám materiály pošleš jen mailem, můžeš případně připsat, že si jejich sdílení nepřeješ – hlavně pokud tě o to požádají jiní lidé na záznamu. Jejich přání prosím bezpodmínečně dodržuj i na svých sítích.
 11. Pokud tě někdo bude chtít podpořit, mají oficiální partneři přednost
  X-Challenge spolupracuje s partnery, kteří vás všechny podpoří na cestě. Každá spolupráce má ale nějaké podmínky, kterými se musíme řídit, aby byly všechny strany spokojené. Pokud dostaneš nabídku na podporu spřátelenou firmou nebo značkou, jedině dobře pro tebe. Vaše spolupráce ale nesmí jít na úkor stávajících oficiálních partnerů výzvy (např. konkurencí)
 12. Vítězem je pro nás každý účastník!
  I když Objev Česko na jaře není soutěž, vítězem je pro nás každý, kdo si dal závazek, překonal nepohodlí a dostal ze sebe maximum. To všechno samozřejmě v rámci svého nejlepšího vědomí a svědomí, dodržování pravidel a našeho morálního kodexu. Vám, přátelé, ale vděčíme i za to, že svou účastí inspirujete celý svět okolo vás.

Jdeš do toho? Rovnou se registruj na webu X-Challenge.

INFO K OBJEV ČESKO 2021