X-Challenge tým – kdo za tím vším stojí?

Jsme parta kamarádů, kteří chtějí do života přinést co nejvíce dobrodružství, odvahy a laskavosti. Jak sobě, tak ostatním. 

Na začátek ti jen v rychlosti přiblížíme, jak jsme se potkali. Tým totiž roste postupně a kdo ví, jestli k nám nějaká „náhoda” jednou nezavane i tebe.

Miky už nějaký pátek pořádal LowCost Race, obdobu dnešní Letní X-Challenge, když se k němu v roce 2017 přidal Matouš. Tehdy hlavně pomáhal s propagací, i díky svému projektu Travel Bible, a pomáhal do organizace akce vnášet řád.

V roce 2018 se kluci poprvé setkali s Lukášem, který vede programátorskou a designérskou skupinu Byallmeans. Plácli si a díky tomu vznikla appka k letní akci. Ve stejný rok se letní akce účastnil Petr a říká, že to pro něj byla jedna z nejsilnějších zkušeností v životě. Rozhodl se do projektu přidat a vnést nové myšlenky, aby společná práce byla co nejhodnotnější a nejsrozumitelnější pro okolní svět. 

Rozjela se také setkání účastníků v průběhu roku, dnešní Weekendovky. Jejich organizaci si vzali na starost Mikyho kamarádi ze skautu Kuba a Fífa, kteří už nějakou dobu pomáhali i na letních akcích. Nejčerstvější přírůstek v týmu je naše kamarádka Marťa, která má za sebou už pěknou kupu X-Challenge akcí a rozhodla se pomáhat s prezentací na sítích. A zdá se, že tím to celé teprve začíná. 

Pojďme se teď jednotlivě představit.

Miky Škoda
Miky Škoda
Stojí za původní myšlenkou, vznikem LowCost Race a následně X-Challenge. Umí vidět jiskru a naději tam, kde ostatní ne a umí dát dohromady i úplně odlišné lidi tak, jako by se znali už roky. Taky umí tvořit a testovat výzvy všeho druhu.

Baví ho zhmotňovat nápady, hrát na kytaru u ohně, rozšiřovat si všeobecný přehled – hlavně teda o vesmíru, skákat po skalách a dodávat lidem odvahu. Jeho nejradostnější výzvou z poslední doby je sehnat během jednoho dne 10 obdivovaných osobností k tvorbě úvodního videa programu #zapojsrdce.

www.mikyskoda.cz

Matouš Vinš
Matouš Vinš
Mozek X-Challenge. Stará se o to, aby se věci skutečně hýbaly. Je to ten, který naší práci dává řád a má přehled. Kromě systematičnosti nám ale taky dává obrovské zkušenosti z marketingu, má na starost podcast, točí naše krásná videa a fotí. A taky umí dát dohromady web – třeba tenhle blog.

Rád hraje na hudební nástroje a když nejsou k mání, nějaký si vyrobí. Jezdí po světě, a to nejradši na motorce. Baví ho pozorovat lidi a fotit je. Jeho největší splněnou výzvou je nafotit alespoň 100 portrétů neznámých kolemjdoucích na ulici, pro introverta něco skoro nemyslitelného.

www.matous-vins.cz

Petr Oliver
Petr Oliver
Srdce X-Challenge. Umí tě nakazit optimismem a dobrou nadějí a dát ti pocit, že jsi to nejdůležitější na světě. Rád si povídá do noci, baví ho žít na hraně a dává si výzvy, které mu pomáhají dostat se na dřeň toho, co dokáže.

Aktuálně se připravuje na závod Ironman. Slyší na Petr i Oliver. Občas si dělá srandu, že jeho dvě jména způsobují, že žije z extrému do extrému. Od systematicky a tvrdě pracujícího business člověka k bohémsky žijícímu punkáčovi vyhledávající dobrodružství všeho druhu.

ByAllMeans
ByAllMeans
Kreativní skupina, která se stará o to, že existujeme ve virtuálním světě. Postavili web X-Challenge.cz, appku a velkou část vizuální identity.

Na tom všem se podílel hlavně Lukáš s Annou, kteří studio založili, a taky Petr, Tomáš, Tonya, Jirka, Prokop a Ondra.

www.byallmeans.website

Fífa
Fífa
Šéf Weekendovek a pomocný mozek X-Challenge. Je to jeden z nejinteligentnějších lidí v Česku, což mu dovoluje tvořit precizní strategie a domýšlet programy do detailních důsledků. Kromě toho je věrný kamarád, má nezbouratelné morální hranice a dohlíží, aby se dodržovaly.

Rád propojuje virtuální a reálné světy, testuje svoje fyzické a psychické limity a dotahuje věci do konce. Jeho posláním je šířit punk do srdcí bezvěrců (přeber si dle svého, až ho poznáš), kráčet po cestách neprošlapaných a najít druhé největší prvočíslo.

Kuba
Kuba
šéf zázemí a všestranná podpora. Už ve čtrnácti ho ve skautu hnali na vedoucí pozice, protože měl daleko větší přehled a schopnosti než jeho vrstevníci. Poradí si v každé situaci, ať už jde o přežití v přírodě, opravu lokomotivy nebo pečení skvělých koláčů. V X-Challenge zajišťuje zázemí na většině akcí, pomáhá zařídit materiál všeho druhu a dolaďuje detaily programů.

Rád závodí na motorkách, které sám konstruuje, hraje si s ohněm a výbušninami a vymýšlí únosy kamarádů, ale přesto je pořád naivní romantik. Nedělá věci zrovna standardně, s proudem podle něj plavou jenom mrtvé ryby. Podle toho i žije… bydlí v kombíku i s kolem a libuje si nad bramborovou kaší okořeněnou tortilla chips, majonézou a veltlínským zeleným.

Marťa
Marťa
Vizuální kouzelnice. Stojí za naší prezentací na Instagramu, ale i za fotkami z akcí. Umí skvěle zachytit moment a emoci, ale taky je popsat. Je to holka, která ráda dělá věci tak, jako když jsme byli malí. Má chuť skočit do kaluže a až později si uvědomí, že to nebyl dobrý nápad.

Je to typický blíženec, a to tím, že má mnoho tváří. Jedno ale všechny spojuje… výlety, víno a káva ji nikdy neomrzí. Její největší splněnou výzvou je překonání strachu z cizích a neznámého.

S projekty X-Challenge ale pomáhá spousta dalších lidí. Tady je jen pár z nich:

  • Slávek Král – pomáhá s veřejnou prezentací na přednáškách a taky s organizací na akcích. Několikrát objel svět stopem, přednáší o tom a pořádá Travel Stand-Up Festival.
  • Dan Hastík – dává nám nadhled a mentorsky pomáhá řídit X-Challenge. Taky nás propojil s kupou důležitých podnikatelů a projektů. Surfer, investor a zakladatel několika firem.
  • Pavel Ševčík – tvůrce loga X-Challenge a velké spousty vizuálů. Stojí za Studiem Purpure.
2020-06-19T23:37:54+02:00